Великдень 2025 є найбільшим святом у християнському календарі. Щороку його дата є іншою, але завжди припадає на неділю. Незмінними також залишаються врочистий настрій, традиції та світлий родинний Пасхальний дух.
Під час Великодня християни згадують воскресіння Ісуса Христа. Своєю смертю на хресті він очистив людство від гріхів. Цьому святу передує Великий піст, покликаний спонукати віруючих до очищення і покаяння. Християни обмежують себе в їжі, а найголовніше намагаються менше грішити і молитися.
На саму Пасху або у Велику суботу вірні йдуть до церкви і освячують продукти в своїх кошиках. Зазвичай це паска, яйця, сир, масло, ковбаса, сіль, хрін. Дехто кладе також сало. До паски додають родзинки, покривають глазур’ю. Яйця часто фарбують і розписують. Тоді їх уже слід називати крашанками та писанками. Усі ці продукти мають свою символіку, яка пов’язана зі здоров’ям і благополуччям. За православною традицією пасхальне богослужіння відбувається опівночі.
Великдень 2025 - каталоги, акції, знижки
Зараз немає листівок.
Знижки року
Час робити покупки
Великдень 2025 в Україні та його символіка
Більше акцій
Цікаві факти про Великдень з усього світу
- У Великобританії під час Великодня жителі витрачають на шоколадні вироби 10% від свого річного заробітку. Щороку тут продають найбільше солодощів.
- Американці щороку розсилають своїм родичам та друзям близько 43 мільйони пасхальних привітань —куплених та виготовлених власноруч.
- На Бермудських островах щороку в Страсну п’ятницю запускають саморобних повітряних зміїв.
- У Фінляндії діти переодягаються у відьом, ходять вулицями і просять у перехожих яйця.
- В Ізраїлі, де за легендою розп'яли Ісуса, люди традиційно йдуть тією ж дорогою, якою Ісус йшов у день розп'яття.